Sari la conținut

✦ Transport gratuit peste 200 lei ✦ Descoperă cărțile✦ Transport gratuit peste 200 lei

Librărie Gold Books

Beni Johnson

Editura Gold Books a publicat în limba română 1 titlu de Beni Johnson (2021); restul edițiilor de pe această pagină sunt de la alte edituri și se află în stoc la Gold Books.

Toate titlurile disponibile de la acest autor, cu descrieri complete și recomandări tematice.

Puterea Cinei Domnului
Beni Johnson Puterea Cinei Domnului
33.00 lei

Cele mai cumpărate cărți de Beni Johnson la Gold Books

După comenzile din ultimii doi ani.

  1. Puterea Cinei Domnului
  2. Veselește-te până la bucurie

Autori cu viziune similară

Pe baza analizei semantice a operei, acești autori abordează teme apropiate.

Teme din cărțile lui Beni Johnson

Despre Beni Johnson

Beni Johnson este un lider spiritual și autoare evanghelică americană. Ea este cunoscută în special datorită rolului său ca soție a pastorului Bill Johnson și ca lider al Bisericii Bethel din Redding, California. Beni este, de asemenea, o vorbitoare în conferințe și evenimente spirituale și a scris cărți. Ea este, de asemenea, co-fondatoarea Școlii de Lideri Bethel, care formează lideri pentru a-și împlini destinul în Hristos. Beni este cunoscută pentru învățăturile ei despre puterea lui Dumnezeu pentru a face miracole și a schimba vieți.

În scrierile ei, Beni Johnson insistă pe o viață de rugăciune activă, pe bucurie ca armă spirituală și pe redescoperirea unor practici creștine simple, dar pline de putere. Ea scrie într-un stil personal, împletind mărturii, texte biblice și îndemnuri practice pentru cititorul obișnuit.

Cu ce să începi: dacă treci printr-o perioadă grea sau te simți epuizat sufletește, „Veselește-te până la bucurie" te ajută să înțelegi bucuria ca alegere și dar de la Dumnezeu. Apoi, „Puterea Cinei Domnului" te invită să redescoperi Cina ca întâlnire vie cu Hristos, nu doar ca ritual.

Întrebări frecvente despre Beni Johnson

Câte cărți de Beni Johnson sunt disponibile în română la Gold Books?

2 titluri, dintre care 1 publicat de Editura Gold Books, 1 disponibil și ca eBook (EPUB).

Cu ce carte de Beni Johnson să încep?

Cele mai cumpărate cărți de Beni Johnson la Gold Books în ultimii doi ani sunt „Puterea Cinei Domnului” și „Veselește-te până la bucurie”.

Există cărți de Beni Johnson în format eBook?

Da, 1 titlu este disponibil ca eBook în format EPUB, cu link de descărcare pe email după confirmarea plății.